SMF'den Phpbb3'e dönüştürmek

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 3.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:2szxnfek]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:2szxnfek] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:2szxnfek]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:2szxnfek]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:2szxnfek]Site kurallarımızı[/url:2szxnfek] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
kara
Kayıtlı Kullanıcı

SMF'den Phpbb3'e dönüştürmek

Mesaj gönderen kara »

SMF'den Phpbb3'e dönüştürmek için ne yapmam lazım bi dönüştürücü mevcut mu yoksa önce phpbb2ye sonra phpbb3e mi dönüştüreyim. Ne kadarlık bir kaybım olur ???
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: SMF'den Phpbb3'e dönüştürmek

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpBB3 Gold sürümü çıkmadan diğer forum sistemlerinden dönüştürücüler çıkmayacaktır.

phpBB3'e şu an sağlıklı dönüşüm yapabilmek için önce phpBB2 geçip sonra phpBB3'e geçmek lazım.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
kara
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kara »

Çok sağolun ama biraz daha beklicem sanırım acele işe şeytan karışır sonra okadar uğraşı gider :(

En iyisi direk dönüştürecek bi dönüştürücüyü beklemek :D
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

smf 1.1 den phpbb3 dönüşümü için 2 yol var şu anda..

smf 1.1 > phpbb2 >phpbb3 : Bu yolda sorun çıkıyor, bir iki denedim. smf ve phpbb2 veritabanları latin1 karakter set olursa ilk adım tamam, ama nedense phpbb3 e geçince phpbb2 den, anketler gitti ve karekter bozukluğu vb oldu..
Öte yandan beta3 ü çıkan bir smf 1.1 > phpbb3 dönüştürücüsü var. Onunla yaptığım dönüştürme fena değil.. Local host ile wamp kullanarak bir iki deneme sonrası çalışıyor..
elessartk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen elessartk »

Smf den phpbb 3 e kullanıcıları aktarmak istiyorum
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Smf den kullanıcıları phpbb3 e aktarma için, basitçe smf forumun bir kopyasını al, tüm mesaj sil. Sonra dönüşüm yap, kullanıcıları almış olursun..
Yada önce phpbb3 e dönüştür sonra mesajları buda/temizle, forumları sil direk..
Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mc_kelleci »

dönüştürme işlemi hakkında açıklama yapabilirmisiniz. bütün denemelerime rağmen yapamadım
ingilizcemde zayıf oldugu için phpbb.com daki ilgili başlıktan pek fazla birşey anlamadım.tşk ler
aklı olan okumasın sanayide iyi para veriyorlar :)
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

smf 1.1 > phpbb3 dönüştürme için önce çalışır halde smf 1.1.4 forumu ve beta dönüştürücü kullandım.
12 bin mesajlı smf den phpbb3 e geçtim. Yalnız, smf utf8 karakter seti kullanıyordu ve türkçe dil dosyaları yüklü idi. Dönüştürme işlemci yükü çok aldığından, lokalhostta yapmak gerekli. Yoksa 500 ve time-out hataları verebilir.
önce dönüştürme dosyaları 3 tane kadar, kopyalarsın phpbb3 kurulum dizinine.
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Sonra phpbb3 kurulunca sonda dönüştür derken, smf dönüştürücüyü seçip, boşlukları doldurup başlatınca ilerler.
Bir sorun şu oluyor, aynı kullanıcı adlı id ler varsa, onları hata verir, silmek gerek öyle görünen kullanıcıları. Bazı uyarı yada hata mesajı verir ama devam eder, pek sorun olmaz.
Attachment ve avatarlar ile pek uğraşmadım, onları da ilgili dizine sonradan manuel kopyalama gerekirmiş.
Başka pek sorun olmadı bende 4 ay kadar önce, ama zaman alıcı.. Sorun çıkarsa, phpbb3 de support topic de yazınca cevap veriyorlar.
Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mc_kelleci »

phpbb2 den phpbb3 e dönüştürme gibi yapılıyormuş.bende install klasörünü atmadan çalıştırmaya calısıyorum :D çok şükür hallettim problemimi siteyi dönüştürdüm. tşk ederim.
aklı olan okumasın sanayide iyi para veriyorlar :)
gurolermis
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen gurolermis »

Arkadaşlar yeni sürüm herkese hayırlı olsun öncelikle....

Ben SMF 1.1.4 kullanıcısıyım. smf den phpbb3 e forumumu gayet rahat bir şekilde dönüştürdüm. Amma velakin şu malum TR sorunu çıktı karşıma. Pazar geceden sabaha kadar uğraştı isem yapamadım. Her yeri altüst ettim ama , ya yapamadım, yada bir şeyleri atladım gibi. Gerçi her ikiside aynı şey :)
DB de SMF tablolarımın hepsi utf8_general_ci, Dönüşümden sonra, PHPBB tabloları nedense utf8_bin olarak dönüşüyor ve bunuda düzeltemiyorum. Dolayısı ile TR karakter sorunu çıkmakta. Not: Dönüştürme esnasında hiç bir hata almadım.
DB deki PHPBB tablolarını Dışa Aktardım. Zipi açtım ve gerekli yere UTF8_general_ci olarak değiştirdim olmadı. Note Pad da keza yine aynı oldu. Bir takım kodlamalar koydum, Yukarıda arkadaşın yaptığı gibi, yine olmadı. Kodlar ile oynamalar yaptım yine olmadı :) Bu sürüm SMF den çok iyi ve benimde geçmem lazım. Birde bazı üyelerimiz kullanıcı adlarını TR karakterli ve girişte yapılamıyor. Kitlendim bu konuda. Bana yardım edebilirmisiniz. [url]http:www.ustabalikciyiz.biz/frm/index.php de adresim[/url]
Şimdiden tüm arkadaşlara kolay gelsin ve de teşekkür ederim
gurolermis
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Arkadaşlar yeni sürüm herkese hayırlı olsun öncelikle....

Ben SMF 1.1.4 kullanıcısıyım. smf den phpbb3 e forumumu gayet rahat bir şekilde dönüştürdüm. Amma velakin şu malum TR sorunu çıktı karşıma. Pazar geceden sabaha kadar uğraştı isem yapamadım. Her yeri altüst ettim ama , ya yapamadım, yada bir şeyleri atladım gibi. Gerçi her ikiside aynı şey :)
DB de SMF tablolarımın hepsi utf8_general_ci, Dönüşümden sonra, PHPBB tabloları nedense utf8_bin olarak dönüşüyor ve bunuda düzeltemiyorum. Dolayısı ile TR karakter sorunu çıkmakta. Not: Dönüştürme esnasında hiç bir hata almadım.
DB deki PHPBB tablolarını Dışa Aktardım. Zipi açtım ve gerekli yere UTF8_general_ci olarak değiştirdim olmadı. Note Pad da keza yine aynı oldu. Bir takım kodlamalar koydum, Yukarıda arkadaşın yaptığı gibi, yine olmadı. Kodlar ile oynamalar yaptım yine olmadı :) Bu sürüm SMF den çok iyi ve benimde geçmem lazım. Birde bazı üyelerimiz kullanıcı adlarını TR karakterli ve girişte yapılamıyor. Kitlendim bu konuda. Bana yardım edebilirmisiniz. [url]http:www.ustabalikciyiz.biz/frm/index.php de adresim[/url]
Şimdiden tüm arkadaşlara kolay gelsin ve de teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

phpbb3 utf_bin ayarı ile oynama.
smf utf_general_ci yerin latin1, latin5 yapıp dene, türkçe dil dosyan yüklü olsun..
settings.php dosyasında veritabanı karakter seti ayarı doğru olsun.. Sorunsuz oluyor, zaten 2-3 seçenek var, biriyle olmazsa diğeriyle çözersin..
gurolermis
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bplr yazdı:phpbb3 utf_bin ayarı ile oynama.
smf utf_general_ci yerin latin1, latin5 yapıp dene, türkçe dil dosyan yüklü olsun..
settings.php dosyasında veritabanı karakter seti ayarı doğru olsun.. Sorunsuz oluyor, zaten 2-3 seçenek var, biriyle olmazsa diğeriyle çözersin..

denilenleri yaptım ve halen düzelmedi ?????????
Kullanıcı avatarı
Kapadokyanet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

re: SMF'den Phpbb3'e dönüştürmek

Mesaj gönderen Kapadokyanet »

Karakter sorunu ile ilgili bugüne kadar olumu/olumsuz bir yanıt alamasamda, Türkçe karakter problemini araştırıp, uğraşarak uzun yoldan da olsa giderdim. Mesajı silemediğim için, karışıklık olmasın diye içeriğini siliyorum.
Saygılar...
kutus
Kayıtlı Kullanıcı

Re: re: SMF'den Phpbb3'e dönüştürmek

Mesaj gönderen kutus »

Kapadokyanet yazdı:Karakter sorunu ile ilgili bugüne kadar olumu/olumsuz bir yanıt alamasamda, Türkçe karakter problemini araştırıp, uğraşarak uzun yoldan da olsa giderdim. Mesajı silemediğim için, karışıklık olmasın diye içeriğini siliyorum.
Saygılar...
Belki nasıl ve netür uğraşlar verdiğinizi paylaşabilirdiniz bu açıklamanın yanı sıra, yoksa aklımdan cevap verilmedi ya da bulamadınız diye bir kin beslediğiniz geçmedi.

Gittiğiniz uzun ve karmaşık yollardan bahsederseniz, bu paylaşım bir çok kişinin faydasına olacaktır sanırım.

“3.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir