phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkce Anlatim

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

malt yazdı:Şu ana kadar Google'da indexlenmiş başlıklarım örneğin bu şekilde --> http://www.losttr.org/viewtopic.php?f=34&t=1227 Bu Seo'yu kurduktan sonra Google'da arama yapan bir kişi bu başlığa tıkladığında (viewtopic'li şeklinde olan linke) 404 hatasıyla mı karşılaşacak yoksa yeni linke mi yönlendirilecek? Umarım anlatabilmişimdir. =)
hyr 404 hatasi vermez seo yu kurduktan sonra google zamanla eski linkleri siler yeni linkleri indexler ama sana tavsiyem bu seoyu kurarsan bunun sitemapinida kur daha cok faydasini görürsün..
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bunun için phpBB3 SEO'nun Zero Duplicate add-onu var. Bu add-onu yüklerseniz viewtopic.php, viewforum.php gibi uzantılar direk yeni URL'lere yönlenecektir, ayrıca aynı URL'den birden fazla olmayacaktır.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
candasm
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen candasm »

bende bir türlü kuramadım bunu ya hiç hatasız son adıma kadar geldim htacces fln halletim sonra activete url writeing dedim kaydettim ve hüsran missing.html server sayfası aradığınız sayfa yok :(

birde türkçe problemi var İ harfinde dağılıyor bir çok karakterde dağılıyor madem türkçe anlattınız bari türkçe eklentisinide yazı verseydiniz altına ...
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

candasm yazdı:bende bir türlü kuramadım bunu ya hiç hatasız son adıma kadar geldim htacces fln halletim sonra activete url writeing dedim kaydettim ve hüsran missing.html server sayfası aradığınız sayfa yok :(

birde türkçe problemi var İ harfinde dağılıyor bir çok karakterde dağılıyor madem türkçe anlattınız bari türkçe eklentisinide yazı verseydiniz altına ...
1. Ben Anlatimini Resimli ve Türkce yazdim kolaylik olsun diye buna mecbur felanda degildim!
2. I harfleri görünmüyor diye zaten forumda var o düzenleme arama yaparsan bulursun arama yapmadan burda türkcesinide kosaydin deme.
3. 7 Madde de yazdigim gibi Ayarlari yapin her sitede ayarlar degisik olur ona görede ayarlari yapmalisin
7. ) Resimde gördügünüz gibi YKPnizde üste PHPBB SEO diye bi yer cikti oraya tiklayin ve sol taraftaki phpBB Seo Class Settings yerinden ayarlarinizi yapin.
akblt.space

candasm
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen candasm »

sinirlenmene gerek yok genç. tmm iyi güzel yapmışın anlatmışın ama eksik ondan birde senin konuyu sabitlemişler herhalde ondan dedim ben ama sen bilirsin.
Birader
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Birader »

arkadaşlar ben seo yu kurdum ve çok güzel çalışıyor ama bir sorunum var.

benim forum

www.siteadi.com/forum/ klasöründe kurulu. ben kurdugum seo yu aktif edince

www.siteadi.com/seolinki.html olarak çalışıyor. bunu nasıl düzeltebilirim.
yildirimonline
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen yildirimonline »

iyi günler.. kodları olduğu gibi yaptım ama 3. denememde de yine aynı hataya rastladım...
install yaptığımda "Parse error: syntax error, unexpected T_FUNCTION in C:\Inetpub\vhosts\yildirimonline.net\httpdocs\forum\includes\functions.php on line 1848" böyle bi hata veriyor.. kodları doğru yaptığımdan eminim. 3 defa denedim ama yine aynı... yardım lütfen.. teşekkürler
Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sivasli_14 »

Tesekkürler Emegın Icın Bi Sorum Olacak.

Bende Türkce Karakterler Gozukmuyor ? Cevirmiyo Yani ?

Birde Portalda Sorun Var Menüde Forum ana sayfasi butonuna Basiyorum İndex.php Ye Yonlendırmıyo ? .htaccess Den Ayarladım Ama Olmadı ?
Bende'De VarBiraz Diyorsan Biz Burdayiz..

Forum - VaRBiraZ.Net
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

candasm yazdı:sinirlenmene gerek yok genç. tmm iyi güzel yapmışın anlatmışın ama eksik ondan birde senin konuyu sabitlemişler herhalde ondan dedim ben ama sen bilirsin.
sinirlenmiyorum =) ama Konu basligini okursan Resimli Türkce Anlatim yaziyor Seo Türkce düzenleme degil!

Birader yazdı:arkadaşlar ben seo yu kurdum ve çok güzel çalışıyor ama bir sorunum var.

benim forum

http://www.siteadi.com/forum/ klasöründe kurulu. ben kurdugum seo yu aktif edince

http://www.siteadi.com/seolinki.html olarak çalışıyor. bunu nasıl düzeltebilirim.
forum/ icinde hic kurmadigim icin bilgim yok ama cogu zaman sorun yasaniyor ama büyük ihtimal ayarlarda bi yeri hyr yapcaksin ozaman calisir
yildirimonline yazdı:iyi günler.. kodları olduğu gibi yaptım ama 3. denememde de yine aynı hataya rastladım...
install yaptığımda "Parse error: syntax error, unexpected T_FUNCTION in C:\Inetpub\vhosts\yildirimonline.net\httpdocs\forum\includes\functions.php on line 1848" böyle bi hata veriyor.. kodları doğru yaptığımdan eminim. 3 defa denedim ama yine aynı... yardım lütfen.. teşekkürler
includes/functions.php dosyasinda yalnislik yapmisiniz düzenlemeleri düzgünce kontrol edin.

sivasli_14 yazdı:Tesekkürler Emegın Icın Bi Sorum Olacak.

Bende Türkce Karakterler Gozukmuyor ? Cevirmiyo Yani ?

Birde Portalda Sorun Var Menüde Forum ana sayfasi butonuna Basiyorum İndex.php Ye Yonlendırmıyo ? .htaccess Den Ayarladım Ama Olmadı ?
Türkce düzenleme: viewtopic.php?f=35&t=14536

bu Seoyu kurduguna eminmisin bi baska seo da portaldan yönlenmiyordu fakat bunda yönleniyor kendi sitemde kullaniyorum portal ile beraber sorun yok!

Türkce düzenleme icin
SeO yazdı:Türkçe Düzenleme için phpbb_seo_class.php dosyasını açın ve:

Ara:

Kod: Tümünü seç

$this->seo_path['phpbb_script'] =  $script_path; 

Sonrasına Ekle :

// --> Custom str_Replace arrays, to handle special cases properly 
      $this->seo_opt['url_find'] = array( utf8_chr(286),utf8_chr(287), // g 
         utf8_chr(304),utf8_chr(305), // i 
         utf8_chr(350),utf8_chr(351), // s 
      ); 
      $this->seo_opt['url_replace'] = array('g', 'g', 'i', 'i','s', 's'); 

Ara :

$url = preg_replace('`\[.*\]`U','',$url); 

Sonrasına Ekle:

$url = str_replace( $this->seo_opt['url_find'], $this->seo_opt['url_replace'], $url ); 
Should do it
akblt.space

Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evet Bu Seo?

http://www.phpbb-seo.com/en/advanced-se ... t1219.html

Anlamadım Ne İstir ?

www.paylas-board.com portala gir bi bak istersen forum ana sayfasina tıkla gene portali aciyo ? portalin .htaccess icin gerekli bilgileri de var ?
En son sivasli_14 tarafından 24.03.2009, 17:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Forum - VaRBiraZ.Net
Birader
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Birader »

Birader yazdı:
arkadaşlar ben seo yu kurdum ve çok güzel çalışıyor ama bir sorunum var.

benim forum

http://www.siteadi.com/forum/ klasöründe kurulu. ben kurdugum seo yu aktif edince

http://www.siteadi.com/seolinki.html olarak çalışıyor. bunu nasıl düzeltebilirim.

forum/ icinde hic kurmadigim icin bilgim yok ama cogu zaman sorun yasaniyor ama büyük ihtimal ayarlarda bi yeri hyr yapcaksin ozaman calisir
site çalışlıyor konular geliyor ama var olan tema düzeni bozuluyor. tema resimleri ve tabloları görünmüyor yazılar geliyor. sorunu bulamadım
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Birader yazdı:arkadaşlar ben seo yu kurdum ve çok güzel çalışıyor ama bir sorunum var.

benim forum

Geçenlerde /forum altklasöründe kurduğum sıfır bir forumda seo'yu kurmayı denedim. Kurulumu sorunsuz bir şekilde yaptım ve seoyu aktif ettim. Ardından senin karşılaştığın sorunla karşılaştım. Tahminimce forumun altkasörde olmasından kaynaklanıyor. Uzun olmasa asıl foruma kurup denicem de 30-40 dakika sürüyor. :oops:
Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Kaldirdim Cokta Gerekli Degil Kendımce Zaten Site Arada Bi Gidiyo Geliyor.

Forum - VaRBiraZ.Net
yildirimonline
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen yildirimonline »

iyi günler... dosyayı düzenledim tekrar yaptım ama yine aynı hata. forumu yeni kurdum daha hiçbir eklenti yok. sizden bişey istesem. siz düzenler misiniz. yani düzenlenmiş halini yollayabilir misiniz... sitede zaten eklenti yok... teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Selam arkadaşlar!BU SEO'yu kuran arkadaşlara bir sorum olacak.

burdaki editlemede styles/subsilver2/template/viewtopic_body.html

Find;

<a href="#wrapheader">

Replace with;

<a href="{U_VIEW_TOPIC}#wrapheader">

Bulunması gereken kod yok!coolwater temasını kullanıyorum ve find kodu yok?Nasıl halledebilirim?

subsilver2 tabanlı kullanan arkadaşlar nasıl yaptınız?Belki sizde vardı o kod ama bende yok.
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir