bbcode reparse

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bbcode reparse

Mesaj gönderen SüKûT »

Daha önce şu konuda bahsi geçen: viewtopic.php?f=74&t=21032#p110874

reparse için birileri çalışma yapmış sanırım alttaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2270641

fakat problem şu bahsi geçen mod ve tek php dosyasından oluşan eklentiyi indirdim ikisini de ayrı ayrı denedim fakat her ikisi de hata verdi.
reparse_bbcodes.php aldığım hata:

Kod: Tümünü seç

Fatal error: Can't use method return value in write context in /home/phpbb3/public_html/reparse_bbcodes.php on line 162
stk aldığım hata:

Genel Hata

[phpBB Debug] PHP : in file [ROOT]/stk/includes/functions.php on line 372: Language file: tools/main/srt_generator.php missing!

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: stk_msg_handler()

FILE: [ROOT]/stk/includes/functions.php
LINE: 372
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/stk/includes/plugin.php
LINE: 174
CALL: stk_add_lang()

LINE: 276
CALL: plugin->load_tool()

LINE: 133
CALL: plugin->gen_left_nav()

FILE: [ROOT]/stk/index.php
LINE: 237
CALL: plugin->plugin()

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: stk_msg_handler()

FILE: [ROOT]/stk/includes/functions.php
LINE: 372
CALL: trigger_error()

LINE: 174
CALL: stk_add_lang()

LINE: 276
CALL: plugin->load_tool()

LINE: 133
CALL: plugin->gen_left_nav()

FILE: [ROOT]/stk/index.php
LINE: 237
CALL: plugin->plugin()
github'da yazdıkları yükleme bilgisine göre /forum/stk şeklinde klasör oluşturduğumda ise aldığım hata şu:

Warning: require() [function.require]: Unable to access ./../common.php in /home/phpbb3/public_html/forum/stk/common.php on line 39

Warning: require(./../common.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/phpbb3/public_html/forum/stk/common.php on line 39

Warning: require() [function.require]: Unable to access ./../common.php in /home/phpbb3/public_html/forum/stk/common.php on line 39

Warning: require(./../common.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/phpbb3/public_html/forum/stk/common.php on line 39

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required './../common.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/phpbb3/public_html/forum/stk/common.php on line 39
Error 64: require() [function.require]: Failed opening required './../common.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') at file /home/phpbb3/public_html/forum/stk/common.php line 39
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: bbcode reparse

Mesaj gönderen VSaBaH »

Son iki hatanın sebebi dosyaların doğru yolda olmaması olsa gerek. Çünkü hatalar dosyaların bulunamamasından bahsediyor.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

VSaBaH yazdı:Son iki hatanın sebebi dosyaların doğru yolda olmaması olsa gerek. Çünkü hatalar dosyaların bulunamamasından bahsediyor.
Son hatanın bende ondan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü siteadi.com/forum şeklinde değil benim sitem alt klasör yok yani ama 2. hatayı anlaya bilmiş değilim çünkü Language file: tools/main/srt_generator.php missing! bu dosya stk klasöründe olması gerektiği yerde ne indirdiysem onu attım hatta hatayı alınca o klasör ve dosyayı ana dizinede attım ama yine aynı hata çıkmaya devam etti :/
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

SüKûT yazdı:
VSaBaH yazdı:Son iki hatanın sebebi dosyaların doğru yolda olmaması olsa gerek. Çünkü hatalar dosyaların bulunamamasından bahsediyor.
Son hatanın bende ondan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü siteadi.com/forum şeklinde değil benim sitem alt klasör yok yani ama 2. hatayı anlaya bilmiş değilim çünkü Language file: tools/main/srt_generator.php missing! bu dosya stk klasöründe olması gerektiği yerde ne indirdiysem onu attım hatta hatayı alınca o klasör ve dosyayı ana dizinede attım ama yine aynı hata çıkmaya devam etti :/
STK için denemeden size yazamadım geç cevap verdiğim için özür dilerim.

Language file: tools/main/srt_generator.php missing! hatası forumunuzda İngilizce dilinin kaldırılmasından veya sitenin dilinin Türkçe olmasından kaynaklanıyor. Yapmanız gerekenler;

1) YKP > Özelleştir > Dil Yönetimi > Dil Paketleri bölümünden İngilizce'yi aktif ediniz (aktif değilse)
2) YKP > Genel > Mesaj Panosu Ayarları > Varsayılan Dil ayarlarından site dilini İngilizce'ye çeviriniz.
3) YKP > Kullanıcılar ve Gruplar > Kullanıcı Yönetimi > Tercihler kısmında Yönetici olarak bu eklentiyi kullanacağınız için sizin dil tercihiniz de İngilizce olmalı. Bu yüzden yönetici dil tercihinizi de İngilizce olarak ayarlayınız.

Hata gidecek ve eklenti çalışacaktır.

Bilginize...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

yardımınız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi yapınca sorun çözüldü :) ve reparse işlemi de işe yaradı.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

SüKûT yazdı:yardımınız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi yapınca sorun çözüldü :) ve reparse işlemi de işe yaradı.
Reparse işe yaramasına sevindim en azından sayende denenmiş oldu önerebilirim soranlara :)
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

VSaBaH yazdı:
SüKûT yazdı:yardımınız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi yapınca sorun çözüldü :) ve reparse işlemi de işe yaradı.
Reparse işe yaramasına sevindim en azından sayende denenmiş oldu önerebilirim soranlara :)
Aynen :). Şimdilik tek eksiğimiz şu thumbnail bbcode'sinin eskisi gibi resimleri güzel açamaması :) yani kendim düzenlediğim için html kodunu resmi ayrı bi pencerede açıyor bunu daha görsel olarak güzel olucak şekilde ayarlayabilir miyiz acaba eskiden olduğu gibi?
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

VSaBaH yazdı:Reparse işe yaramasına sevindim en azından sayende denenmiş oldu önerebilirim soranlara :)
Hocam şöyle bi durum farkettim geçtiğimiz günlerde bu gelişmiş bbcode eklentisinin eski sürümünde videolar için [bbvideo 500,400] şeklinde kullanılıyormuş kod yeni sürümde ise [bbvideo=500,400] şeklinde kullanılmaya başlanmış önceden çalışıyordu reparse yapınca bunlar boşta kalmış videolar adres olarak kalmış ortada kendi elimle [bbvideo 500,400] şeklinde kod hazırlayıp yeni reparse yaptım ama düzelmedi. Bu durumu nasıl düzeltebilirim acaba?
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir